Yaoi svět je jen pro silnější! =D

Nemoc → Leukémie

7. prosince 2012 v 20:26 | TJB |  *Ze života*
Příjemný páteční večer,


konečně začíná víkend... =D Bylo to nekonečné, ale konečně přišel a já se opět rozhodl napsat krapet sobecký článek, ale rád bych, aby si z toho lidé třeba vzali ponaučení (jakože ne) nebo prostě, aby věděli jak se chovat k takovým lidem, jako jsem já...


Zhruba před dvěma týdny jsem byl u doktora, který mě po normální prohlídce poslal na jedno oddělení, na vyšetření. Nevěděl jsem o co jde, ale šel jsem tam. Sedl jsem si do čekárny a čekal až mě zavolá sestra. Vedle mě seděl starší pán, který vypadal hodně zničeně a vypadal, že by nejradši brečel. Jelikož jsem celkem komunikativní, přátelský a nepřeju nic špatného, pána jsem se optal jestli tu čeká také na vyšetření.
Po této otázce se na mne pán podíval s hrůzou v očích. A položil mi otázku: ,,Ty jdeš také na vyšetření? Takhle mladý? A jsi takhle veselý?" poté, co jsem to vyslechl mi přeběhl mráz po zádech. Nevěděl jsem, co si myslet o této otázce. Nechápavě jsem se na něj díval a řekl mu, že doktor říkal, že je to jen vyšetření, nic víc a nic míň.
Pán se na mě smutně podíval a jen jsem viděl jak neslyšně vyslovuje slovo "leukémie". Tělem mi projela vlna bezmoci, strachu. Chtěl jsem propadnout histerii. Vstal jsem a belhavým krokem jsem se dostal k sestřičkám. Oznámil jsem ji, že čekám na vyšetření a jestli je tohle oddělení na leukémii. Sestřičky se na mne zdrceně podívaly a v jejich očích se leskla lítost. Vše mi odkývaly a já se beze slov, bez náznaku ve tváři vrátil do čekárny a dosedl.
Abych to upravil na pravou míru - ne možná každý ví, co je leukémie. Zkrátka a dobře, leukémie je rakovina krve. Je to celkem rychlý proces, kdy vám krev napadnou právě rakovinné buňky a postupně napadají orgány a tělo pomalu zbaví práva žít. Léčí se transplantací kostní dřeně nebo plazmy. Jenže kost. dřeň ani plazma není ve skladech zásobami, jako je to s krví. Tyhle části musí být čerstvý aspoň 2 dny.
Takže jsem čekal a když mě zavolali dovnitř, jen jsem bez myšlenek vlezl dovnitř.
Abych to zkrátil, leukémii mi opravdu diagnostikovali. Rodina je z toho pekelně špatná, ale popravdě já jsem snad jediný optimista, který se drží naděje... =D
Máma to jak jinak než oznámila ve škole a ve škole se to proletělo jako létající Čestmír... Profesoři na mě koukají s lítostí. Spolužáci mě taktéž litují, ale hlavně, lidi se kterými se nemusím a děláme si naschvál se mi smějí... A říkají, že si to zasloužím. Že je nesmysl, abych se uzdravil. Je nesmysl, abych se zbavil leukémie. Je nesmysl, aby se ke mně dostala kostní dřeň dřív než mě leukémie dostane...
Takovým lidem se jen směju... Já jsem v pohodě, mě to netrápí... =) věřím na osud a jestli mám umřít teď, tak mě třeba Bůh chce nahoře a chce mě ušetřit něčeho hrozného, co na tomhle světě bude... ;) Já jsem v cajku...=D Stále chodím na tréninky, stále dělám to, co mě baví... Dokonce jsem se přihlásil na dobrovolné akce... Neřeším to... =D
Opravdu mě to netrápí, takové lidi spíše já lituji. Ani ne sebe, ale je...

Což je rada pro lidi, kteří se ocitnou v blízkosti takových lidí. Nemusíte se s nimi najednou přátelit, pokud ste se s nimi moc nebavili předtím, je jim jasné, že je to jen zájem... Pokud je to váš kamarád, projev mu soucit, ale jen jednou. Pak už s ním jednej jako vždycky. Urážej ho, směj se s ním, klasika...
Pokud je to někdo, koho nemáte v lásce... hej, tak si ho prostě nevšímejte. Můžete si v duchu říct, že je to chudák, ale rozhodně mu to neříkejte, je to to poslední, co chce slyšet. Jak ho někdo lituje. =)


Takže poselství tohoto článku vlastně neni níc, jen jsem chtěl objasnit chování k lidem s vážnou nemocí... =))

Tak třeba vám tenhle článek něco dal, ale spíše ne... =DMějte se, prožijte pořádně víkend... Nestresujte se před Vánoci! =D chyťte si kapra a na viděnou u dalšího článku,

TJB! =D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Moss Moss | Web | 7. prosince 2012 v 20:59 | Reagovat

LoL..
Já bych se pořádně sjel....
I když znám, protože já jsem měl také podezření, sice se to u mě neprojevilo a já jsem to také neřešil. Dříve jsem celkově neřešil zdravotní stav.
Ale tohle je téměř neskutečný přístup.. Ten tvůj.

2 sarabareilles sarabareilles | Web | 7. prosince 2012 v 21:06 | Reagovat

Dost silný článek, jsem beze slov! Kéž by se dalo nevšímat si těch lidí, někdy to prostě nejde. Je mi z nich špatně! Je úžasné jak to bereš, máš můj respekt. Ae věřím, že ti to dobře dopadne! U tohoto si říkám - kdybych mohla, dám něco ze sebe abych pomohla těm, co to potřebují. Pomohla tomu, co si pomoc zaslouží. To se poddá,m to zvládneš! Užij si pak nadcházející svátky, poslední 2 roky mi příjdou spíš jako jedna velká přetvářka...

3 Mai'tac Mai'tac | 7. prosince 2012 v 23:25 | Reagovat

Je to úžasné, přeji ti, aby ses uzdravil. Tvůj článek se mě osobně dotkl, poslední rok lítám po doktorech s vážnou anémií krve. Je to neřád, ale bledne v porovnání s leukémií. Tvá duševní síla je ohromující, já bych to takhle nedokázala brát.
Krásně jsi to napsal. Hodně štěstí :)

4 TJB TJB | E-mail | Web | 8. prosince 2012 v 10:03 | Reagovat

[1]: Já svůj zdravotní stav řeším jak jen můžu... ;)) Neskutečný přístup?

[2]: Já ty lidi beru s odstupem... =) Třeba mají nějaký důvod být takový, třeba zažívají doma hotové peklo, co my o nich víme... =) To, že mě urazí mi rozhodně nezničí sílu bojovat... =))
Také si užij svátky =)

[3]: Děkuju, Tobě přeji také hodně štěstí... =) Žádné blednutí, anémie umí být zákeřná, takže neříkej, že bledne..! Takže zdraví zdar! =))

5 Hikari - san Hikari - san | Web | 10. prosince 2012 v 14:55 | Reagovat

Přeju ti, aby ses uzdravil, ale ty se uzdravíš, protože lidi s takovým přístupem (a že je jich podle mě málo) jsou na tom mnohem lépe, než ti, kteří se sami litují a bědují nad svým osudem :) Ty máš ten nejlepší přístup :) Užij si svátky :)

6 katt-chan katt-chan | E-mail | Web | 11. prosince 2012 v 15:29 | Reagovat

Jak bych to napsala. Já tě litovat nebudu a víš proč? Protože ti budu držet pěsti ať máš hlavně hodně štěstí a trnitou cestu si klesti pěkně rovnou ať nesejdeš z cesty.

Držím palečky a těch blbců ve škole si nevšímej :)raděj se jim taky posmívej :)

7 TJB TJB | E-mail | Web | 11. prosince 2012 v 18:00 | Reagovat

[5]: Děkuji, Také Ti přeji krásně prožité svátky... =)

[6]: Přesně tak! Já to ani jinak neumím...=D Hezky rovně a cestu si prorvat!
Posmívat se nebudu,nemám k tomu důvod...=) Ale děkuji Ti...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama