Yaoi svět je jen pro silnější! =D

Co se tu děje?!

23. prosince 2012 v 20:14 | TJB |  *Ze života*
Přeji příjemný večer =),


takže zítra už konečně Vánoce? =D (já vím, že to neni velkolepá informace,že o tom všichni víte =D) Užijte si Vánoce, prázdniny a volno v práci... =)


Téme tohoto týdne je "Zavři oči a otevři mysl. Co vidíš?" Jelikož jsem optimista a zajímám se o filozofii, nejradši bych tady napsal, jak jsou lidé zkažení a mysl raději neotvírají... Ale popravdě, to se mi nechce... Nechci sobě ani ostatním kazit příjemné svátky myšlenkami o tom, jak to tady není úplně ready... ;)
Napíšu sem, co jsem viděl a slyšel ve školce, když jsem před třemi týdny šel pro bratránka do školky.
Stál jsem mezi dveřmi a čekal až si Martin (bratránek) posbírá všechno oblečení, své výtvory (které mi následně samozřejmě narval do rukou,abych je nesl... =D) a kousek ode mě seděla malá holčička s nějakým klukem a povídali si... Skoro jako dospěláci, seděli k sobě zády, navzájem se tak opírali a jen tak zírali na strop, celkem pasivní aktivita... Nepamatuji si,že bych jako malý něco takového dělal nebo o něčem takovém přemýšlel.
Holčička najednou začala chlapečkovi vyprávět, jak je jí líto pánů, co řídí naši zemi. Vyprávěla mu, jak se u ní doma každý večer rodiče rozčilují, křičí a každý večer chodí do postele nakrknutí. Říkala, že pak vždy jen tiše sedí a o všem přemýšlí. Zavře oči a přeje si vidět lepší svět, hodné lidi. Holčička pokračovala. Skoro tam brečela, že je smutné, jak všichni lidé ty pány nesnáší. Že musí mít tolik nepřátel, proč se prý ti pánové nechovají slušně k ostatním lidem? Proč prý berou peníze starým lidem? Bylo vidět, že jí to je všechno opravdu líto, načež se na ní ten kluk otočil, chytil ji za ruku a začal na ně nadávat. Říkal jí, že je nemá litovat, že jsou to zlí lidé, kteří nechtějí, aby hodní lidé žili, ale chtějí být bohatí a silní... Že nechtějí, aby malé děti jako jsou oni měly krásný život. Když slyšíte o tomhle mluvit malé děti, kterým je tak 4-5 let, zamyslíte se nad tím. Sakra, co je tohle za život? Když už děti v tak malém věku (já vím, že tomu ještě nemůžou rozumět, ale stejně, už jen ta myšlenka, že se nad tím pozastavují místo toho, aby si hrály!) přemýšlí o vládě a jsou tu i tací, kteří politiky litují, protože jsou nenáviděni...
Tihle lidé nikdy oči nezavřou... Budou krást dál, dál ubližovat a nahrabávat si pro sebe... Ale nemělo by se to řešit před malými dětmi, akorát je vystraší...
Marně zavírám oči a otevírám mysl. K čemu mi to je? Otevírám mysl pro lidi, kteří si to zaslouží... Rodina, přátelé a především pak optimistům, kteří se nebojí se se mnou jen tak zapovídat, zasmát se... ;) To je přesně to, co chci vidět, když otevřu mysl... =) Šťastné lidi, a jiné lidi kteří chtějí být také šťastní...
Dobře, vím, že tento článek byl krapet zmatený a vlastně úplně mimo všeho, ale chtěl jsem se o ten zážitek ve školce podělit...


TJB!

P.S. od pondělka už začnu přidávat konečně Anime ke shlédnutí... ;) Ať už tady je něco pořádného... =D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nellie Happiness Nellie Happiness | Web | 23. prosince 2012 v 20:31 | Reagovat

Tak jako ty nechceš být pesymista na Vánoce, tak já taky ne.. Proto budu reagovat jen na tu část, že děti ve školce jsou tak úžasně nevinné a všechno, o čem přemýšlý je tak čisté a krásné :)

2 katt-chan katt-chan | E-mail | Web | 23. prosince 2012 v 20:34 | Reagovat

neni to nesmyslny clanek to rozhodne ne a urcite teda aspon me dava smysl. Male deti nekdy rozumeji vsem lepe nez my dospeli je to zvlastni ale tak to proste nekjdy je .

p.s a vanocni povidka bude u me zitra schodou okolnosti jsem ji ted dopsala nelibi se mi tak nebud sklaman az si ji prectes :)

3 Mai'tac Mai'tac | Web | 23. prosince 2012 v 21:18 | Reagovat

..Malé děti vůbec překvapují. Pěkně to řekly a ve své podstatě s nimi i souhlasím. I když si myslím, že by se měly spíše zajímat o to, co bude k večeři, s čím si budou zítra hrát a co dostanou od Ježíška. Politikou by si své hlavinky motat neměly.. :)

4 TJB TJB | E-mail | Web | 23. prosince 2012 v 23:01 | Reagovat

[1]: Naprostá pravda... =)) Já takhle občas bratránkovi řeknu, ať mi něco povypráví... Mnohdy mi dá lepší radu než jakýkoliv dospělák... =)

[2]: Umí si to v hlavě prostě tak nějak uspořádat... =)
Nemyslím si, že bych byl zklamán! Těším se.=)

[3]: Lépe bych to nenapsal... =) Je to bohužel tak... ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama